Helena Vondráčková vystoupí v neděli ve Velkém sále karlovarského hotelu Thermal. Její Vánoční koncert začne v 19.00 hodin.


XII. krušnohorský vánoční jarmark se koná o víkendu v Nejdku. Na prostranství před kostelem sv. Martina se v sobotu vystřídá řada umělců – hudebníci, pěvci, divadelníci, kejklíři, tanečníci, šermíři ad. Program začne v 10.00 hodin a skončí až v podvečer. Kromě náměstí mohou příchozí navštívit i městskou knihovnu a podívat se na výstavu paličkovaných krajek, či se od 17.30 hodin v evangelickém kostele zaposlouchat do melodií koncertujících zpěvaček Dominiky Kožešníkové a Petry Brabencové.


Slunce z prachu je název 3. dílu cyklu Svět malé astronomie, pořadu připraveného pro děti. Malí zájemci o astronomii se v sobotu od 17.30 hodin v karlovarské hvězdárně na Hůrkách dozvědí, jak se zrodily Slunce a planety sluneční soustavy.


Vánoční jarmark jak se patří začne v sobotu ve 14.00 hodin v restauraci Na Statku v Jakubově. Návštěvníci se mohou těšit na pohádky, vánoční muzicírování, ohnivou show, vánoční výtvarnou dílnu, kovářskou dílnu, živý betlém, zazpívat si mohou s kapelou DSM vánoční koledy a navštívit stánky s vánočními perníčky, cukrovím a dalšími lákadly.


Herní sobota začne v 10.00 hodin v Krajské knihovně v Karlových Varech–Dvorech. Zváni jsou všichni zájemci o hraní strategických, logických a společenských deskových her.


Soubor Musica Dolce bude v neděli od 10.00 hodin muzicírovat v Radium Palaci v Jáchymově. Na adventní koncert souboru, který hraje na staré nástroje a vystupuje v historických kostýmech, je vstup volný.


Pavel Žalman Lohonka a spol. zahrají v neděli v Domě kultury v Ostrově. Koncert folkové legendy nazvaný Od adventu do Tří králů začne v 17.00 hodin.


Advent v krušnohorském Božím Daru zpestří o třetí adventní neděli vystoupení countryové kapely Album z Chomutova a pěveckého sboru Favilla ze Základní umělecké školy v Kadani. Vánoční koledy si mohou místní i návštěvníci hor poslechnout od 16.00 h v kostele sv. Anny.