Tehdy totiž přišlo k urnám za celý kraj jen 23,19 procent občanů. Vyšší letošní účast odhaduje Lucie Mildorfová, krajská volební koordinátorka. „Některé okrsky nám dokonce hlásily účast i přes 30 procent. Uvidíme, jak to nakonec dopadne v průměru. Obecně platí, že více lidí přišlo ve větších okrscích a ve větších městech," konstatovala Mildorfová.

Zdroj: Deník/Kateřina Součková

Na nejpočetnější účast při eurovolbách letos aspiruje obec Prameny. „Zde přišlo volit padesát procent občanů z celkové stovky. Například v Novém Sedle byla účast jen kolem 11 procent," dodala volební koordinátorka, která si pochvalovala, že volby do Evropského parlamentu byly v Karlovarském kraji ukázkové, obešly se totiž bez jakýchkoliv komplikací.

Ve volbách na nové pětileté období Češi volili 21 poslanců Evropského parlamentu z celkových 720. Voleb do Evropského parlamentu se letos účastnilo třicet uskupení, před pěti lety to bylo 39.

Ondřej Knotek z hnutí ANO obhajuje už druhý mandát europoslance.
Karlovarský kraj má v europarlamentu zatím jediného poslance. Bude jich víc?

Vzhledem k tomu, že v zemích Evropské unie se volí v různé dny, na výsledky za celou Evropu se bude čekat až do nedělního večera.