O poskytnutí finančních prostředků z dotačního programu, který má za cíl přilákat do regionu chybějící lékaře, bude rozhodovat ještě zastupitelstvo.

„Karlovarský kraj trápí dlouhodobě nedostatek lékařů primární péče a právě vypisovaný dotační program je jednou z cest, jak je namotivovat k tomu, aby si v našem regionu otevřeli či převzali ordinaci. V současné době máme v rozpočtu kraje na tyto účely vyčleněny 3 miliony korun, přičemž žádosti, o nichž jsme tentokrát rozhodovali, dosáhly částky necelých 1,8 milionu korun. Stále tedy máme ještě volné prostředky ve výši 1,2 milionu korun,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Odznaky fotbalových klubů.
Muzeum ve Varech získalo unikátní soubor historických odznaků fotbalových klubů

V případě Karlových Varů budou peníze využity na pořízení odborného přístrojového vybavení do nové zubní ordinace, konkrétně na digitální skener a počítačovou tomografii. Horní Slavkov zažádal o dotaci v souvislosti s odkoupením lékařské ordinace po praktickém lékaři pro dospělé, který tam ukončil činnost. O ordinaci projevila zájem společnost Ambulance Penta, která chce v bývalém hornickém městě zachovat dostupnost zdravotní péče. Patří stejně jako Deník do skupiny Penta.

"Prostředky z dotačního programu na podporu vzniku ordinací všeobecných praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost/pediatrie, zubních lékařů a gynekologů již v minulosti využila i další města z regionu. Dotace čerpaly například Mariánské Lázně, Bečov nad Teplou, Jáchymov, Teplá, Bochov či Nová Role," doplnila mluvčí kraje Veronika Svobodová.