Mokrý sníh leží od nedělního brzkého rána na komunikacích Karlovarského kraje a stále sněží. Dopravní situace je složitá v okolí Chebu a Františkových Lázní. Kluzká vozovka je také na dálnici D6 mezi Chebem a Karlovými Vary. „Vzhledem k pokračujícímu sněžení, které je lokálně i intenzivnější, byla vydána výstraha před silným sněžením pro oblast Karlovarského kraje s platností do 11 hodin. Hranice sněžení je kolem 500 m n.m.,“ uvedli meteorologové s tím, že na některých stanicích se hodinové úhrny pohybují i kolem 3 cm/hod. Sníh je navíc mokrý, těžký a tím pádem způsobuje i škody na stromech.

"Přes čtyřicet výjezdů v průběhu nedělního rána a dopoledne. To je bilance hasičů po hustém sněžení, které zasáhlo téměř celý Karlovarský kraj. Těžký sníh způsobuje padání či lámání stromů na komunikace. V souvislosti s těmito událostmi nemáme hlášené žádné zranění," sdělili zasahující hasiči.

Takto zachytila Mária Cibová čápy na komíně v Chebu

close Takto zachytila Mária Cibová čápi na komíně v Chebu info Zdroj: Mária Cibová zoom_in Takto zachytila Mária Cibová čápy na komíně v Chebu

Podle serveru Dopravní info jsou komplikace na silnici 21 ve Františkových Lázních, kde leží strom přes cestu. V Bukovanech na Sokolovsku je hlášena dopravní nehoda, u Krásna a Bečova nad Teplou jsou nad vozovku nakloněné stromy. Zasahují zde hasiči, silnice jsou s opatrností průjezdné jedním pruhem.

České dráhy vydaly celou řadu omezení provozu na železnici. Překážky na trati v podobě spadaných stromů a větví jsou v úsecích mezi Chebem a Mariánskými Lázněmi, u Františkových Lázní, Vojtanova nebo Tršnic.

Z důvodu sněhové kalamity a lámání větví a stromů je Bečovská botanická zahrada v neděli 21.4. uzavřena. Správci vydali zákaz vstupu do porostů. "„Poškození jak u 100 let starých exemplářů tak i u nových výsadeb. Míra od 6:30 zachraňuje i stany, Naďa s Lenkou rostliny…"

Na horách sněží už od pátku. Největší přírůstky sněhu naměřili na Šumavě, ale hodně sněhu připadlo místy také na západě Krušných hor. Meteorologové varují, že pro další dny je pak v platnosti také výstraha před mrazem ve vegetačním období.

"V pátek jsme měli přes noc teplotu v Šindelové mínus tři a nahoře na hřebenech hor bylo mínus pět. Poté přišla oblačnost a hned se začalo zatahovat. Tím teploty nedosáhly tak nízkých hodnot. Zaplať Pán Bůh, protože by totálně zlikvidovaly veškerou úrodu," říká meteorolog Rudolf Kovařík s tím, že v dubnu to není v horských lokalitách nic abnormálního.