Rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech je podle kraje ohrožena. „Přestože magistrát už před dvěma lety souhlasil s projektem revitalizace Císařských lázní, kdy měl rašelinový pavilon ustoupit technickému zázemí celého objektu, v současné době radikálně změnil názor,“ uvedla krajská mluvčí Andrea Bocková. „V momentě, kdy je rekonstrukce historické budovy těsně před zahájením, řeklo politické vedení Karlových Varů, že nechce, aby byl pavilon zbourán. Podotýkám, že se jedná o samostatný objekt stranou hlavní budovy, který je v naprosto dezolátním stavu. Dva roky práce na projektu, veškerá jednání o financování renovace Císařských lázní a přípravy rekonstrukce tak vyšly naprázdno,“ uvedl hejtman Josef Novotný. Dodal, že kraj rozhodně nebude bez souhlasu města na jeho území nic bourat.

„V případě, že ministerstvo kultury odejme památkovou ochranu z rašelinového pavilonu, musí Karlovy Vary jasně říci, zda souhlasí s jeho zbouráním. Chceme vědět, že s ním souhlasí. Samozřejmě budeme také vyžadovat oficiální písemné vyjádření, v němž město jasně řekne, že se má bourat, a tím pokračovat v nastartovaném projektu,“ konstatoval hejtman.

Karlovy Vary s návrhem na změny přicházejí podle něj pozdě. „Nyní máme jedinečnou příležitost a především přislíbené finance na opravu tohoto historického objektu. Je to šance, která se pravděpodobně nebude nikdy opakovat,“ zdůraznil hejtman Josef Novotný.⋌