Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj vyhlásil druhou výzvu předkladatelům grantových projektů

Karlovarský kraj - Předkladatelé musí podat své žádosti nejpozději do pátku 7. ledna do 12 hodin.

2.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

V pořadí už druhé kolo výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) vyhlásil 22. listopadu Karlovarský kraj. Zahájení přijmu žádostí v listinné podobě je od 27. prosince. Předkladatelé musí podat své žádosti nejpozději do pátku 7. ledna do 12 hodin.

„Rozhodující je čas doručení. Všechny žádosti doručené po stanoveném termínu nebudou převzaty. Žádosti musí být doručeny osobně na oddělení grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje,“ konstatovala projektová manažerka Linda Zábrahová. Globálním cílem OP VK je rozvoj vzdělanostní společnosti za účelem posílení konkurenceschopnosti České republiky prostřednictvím modernizace systémů počátečního, terciálního a dalšího vzdělávání, jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení a zlepšení podmínek ve výzkumu a vývoji.

Specifickými cíli, jež představují cesty, které povedou k naplnění globálního cíle, jsou v OP VK například rozvoj a zkvalitňování systému počátečního vzdělávání s důrazem na zlepšení klíčových kompetencí absolventů pro zvýšení jejich uplatnitelnosti na trhu práce a zvýšení motivace k dalšímu vzdělávání či posílení adaptability a flexibility lidských zdrojů jako základního faktoru konkurenceschopnosti ekonomiky a udržitelného rozvoje ČR prostřednictvím systému dalšího vzdělávání.

Pro žadatele v rámci oblasti podpora nabídky dalšího vzdělávání se koná také seminář. „Zveme na seminář, který bude věnovaný přípravě žádostí do druhého kola výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z OP VK. Ten se uskuteční ve čtvrtek 16.12.2010 v zasedací místnosti 218A Krajského úřadu Karlovarského kraje. Pro účast na semináři je nutné vyplnit přihlášku a zaslat ji nejpozději do 8. prosince,“ dodala projektová manažerka.

Co je to Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost:
Jedná se o program, v jehož rámci je možné v letech 2007-2013 čerpat finanční prostředky z Evropského sociálního fondu (ESF), jednoho ze strukturálních fondů Evropské unie.
Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Vyplněná přihláška se musí zaslat na e–mailovou adresu barbora.horova@kr-karlovarsky.cz nebo kamila.vostova@kr-karlovarsky.cz. Počet účastníků této akce je omezen kapacitou zasedací místnosti. „Aby byla účast zajištěná, je nejlepší zaslat přihlášku co nejdříve,“ uzavřela.

Další jakékoliv informace poskytuje oddělení grantových schémat odboru investic a grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje ve Dvorech.

(dir–kop)

Místo události:
2.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení