Neustoupíme a dotaci na hokej nezvýšíme. To je rozhodnutí koalice K20, která nyní vede karlovarský magistrát. A odpověď klubu HC Energie? Protestní petice a demonstrace hokejistů před jednáním zastupitelů 25. ledna. Vedení HC Energie je nespokojeno s letošní výší dotace od města ve výši 11, 3 milionu a požaduje navíc dalších sedm milionů. Ty měl klub přislíbeny od bývalé koalice ODS a ČSSD, která do voleb stála v čele magistrátu?

„Likvidujete hokej v Karlových Varech. Ten je ve městě všelidovou zábavou. Ať se vedení města postaví před lidi a řekne jim, co bude s hokejem,“ hřímal včera Miroslav Vaněk, generální manažer klubu. Podle primátora Petra Kulhánka vyvíjí HC Energie účelovou negativní kampaň. „Podpora města byla vzhledem k finanční situaci krácena všem sportovním klubům, nejde tedy v žádném případě o diskriminaci hokeje,“ zdůraznil. Dodal, že minulé vedení města krátilo dotaci HC Energii daleko razantněji. Ještě v roce 2006 HC Energie od města obdržela šestnáctimilionovou dotaci, stejnou o rok později, ale už v roce 2010 už byl příspěvek snížen na necelých 13 milionů.

„Nové vedení města má trvalý zájem na rozvoji karlovarského sportu, včetně hokeje. Odmítáme ale tento nešťastně zvolený způsob komunikace a nemíníme přistoupit na konfrontaci, kdy argumentačně podložený záměr je atakován účelovým nátlakem zavánějícím vydíráním. To je faul, který by rozhodčí ocenil minimálně dvěma minutami za hrubost. Ne-li výjimečným trestem do konce utkání,“ zdůraznil.