Titul mistra ligy České republiky v rybolovné technice zvané feeder se letos podařilo obhájit členu karlovarské místní organizace Českého rybářského svazu Ladislavu Chalupovi. Ze seriálu čtyř závodů, z nichž první se uskutečnil na sklonku září a poslední ve dnech 9. a 10. října, vyšel jako vítěz.

Ligový pohár má podle jeho slov větší hodnotu než titul mistra republiky. „Mistrovský titul získáte v jednom závodě. Ligu ovšem vyhraje ten, který je na konci série čtyř soutěžních víkendů nejlepší,“ vysvětlil Chalupa.

„Ryby letos nebraly,“ posteskl si novopečený mistr. Ačkoliv hmotnost není tím nejdůležitějším kritériem při posuzování výkonů jednotlivých závodníků, porovnání s loňským ročníkem ligy je v tomto ohledu zajímavé. Zatímco loni musel Ladislav Chalupa pro získání titulu nachytat přibližně 70 kilogramů ryb, letos mu stačilo na pohár „pouhých“ 20,6 kilogramu.

Do letošního ročníku nastupoval Chalupa v klidu. „Možná někde v koutku duše jsem doufal, že bych mohl titul obhájit. Ale neprožíval jsem to. Šel jsem si prostě zachytat,“ potvrdil.

Už teď je téměř stoprocentní, že se stane členem týmu českých rybářů, kteří budou v příštím roce poprvé ve feederu hájit české barvy na mistrovství světa.

Karlovarská místní organizace Českého rybářského svazu finančně podporuje tři týmy sportovních rybářů. „Každý od nás dostává ročně deset tisíc korun,“ potvrdil Michal Riško, předseda karlovarské organizace. Chod týmu stojí ovšem na jednu sezonu i 200 tisíc. „Zbytek prostředků si musíme sehnat sponzorsky,“ doplnil Riška Chalupa.

Družstvo Daiwa sports feeder team, jehož je členem, funguje už čtvrtým rokem ve stejné sestavě. Vedle Chalupy jsou v něm ještě František Pelíšek a René Vinař. „Má své výhody. Každý z týmu má svůj jasně daný úkol, což se projevuje i na jeho výsledcích. Tři roky stoupáme v republikovém žebříčku. Z devátého místa v roce 2008 přes sedmé vloni až na čtvrté letos. Třetí nám přitom uteklo takříkajíc o šupinku,“ dokumentoval posun týmu František Pelíšek.

„Od úspěchu našich rybářů si slibuji, že přitáhne k rybaření další generaci. Práce s dětmi je totiž nedílnou součástí každé místní organizace rybářského svazu,“ dodal Michal Riško.