Na problematickou ubytovnu Tygr v Tuhnicích vyhlásili takzvanou bezdoplatkovou zónu, která má pomoci problémy vyřešit. „Nechceme zatím přistupovat k plošnému vyhlašování takzvaných bezdoplatkových zón, proto jsme ji vyhlásili pouze na jedno číslo popisné,“ vysvětluje náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík.

Majitelem ubytovny je občan vietnamské národnosti, který byl podle radních v uplynulých letech nesčetněkrát vyzýván ke zjednání nápravy a omezení problémů. „Na nic ale nereaguje a nic se nemění. Proto jsme museli najít řešení sami,“ pokračoval dále náměstek primátorky.

Ve městě je ale takovýchto objektů více, i když ubytovna na Moskevské ulici byla prý extrém. Většinou se policistům a strážníkům daří situace na ostatních ubytovnách a v problematických lokalitách držet relativně v klidu, nebo tam klid například zvýšeným dohledem zjednat. „I přesto je ale rozhodnutí o bezdoplatkové zóně jakýmsi zdviženým prstem pro ostatní. Protože pokud budou problémy, budeme takto postupovat i v dalších případech,“ dodal Petr Bursík.

Bezdoplatkové zóny vyhlašují radnice proto, aby se zbavili problematických obyvatel a jsou jakýmsi nástrojem proti obchodníkům s chudobou.

Lidé žijící v bezdoplatkové zóně nemohou žádat o příspěvek na bydlení, na kterém právě majitelé pronajímaných nemovitostí a ubytoven bohatnou, když byty pronajímají za nesmyslně vysoké částky.