Loni akci totiž už navštívilo čtyřicet tisíc lidí, Festival světel je tak třeba úspěšnější i než zahájení lázeňské sezony.

A letos se mají fandové moderních technologií opravdu na co těšit. Díky světlům a laserům se bude měnit hned sedm známých karlovarských objektů. Součástí festivalu je také doprovodný program, který bude koncentrován na hlavní stage u Vřídelní kolonády.

„Vary září začíná dnes ve 21 hodin. Na rozdíl od minulých let nemá akce jednotné téma, umělcům jsme dali volné ruce,“ uvedl ředitel infocentra Radek Volf. Celý festival má letos na starosti společnost Spectrum Brands a jeho rozpočet je dva miliony korun. Téměř osmdesát procent nákladů spolknou jednotlivá promítání.

A které objekty se budou letos v záři světel a laserů měnit? Bude to hotel Thermal s multimediálním putováním vesmírem, Dvořákovy sady s interaktivní Nebeskou bouří, Mlýnská kolonáda s 3D obrazci v rámci kinetické led show, Tržní kolonáda se světelnou show, na Divadelním náměstí bude projekce na vodní stěnu za doprovodu Vivaldiho Čtyř ročních období, na Grandhotel Pupp bude promítáno pásmo k třicetiletému výročí sametové revoluce. „A poslední místo, Císařské lázně, bude součástí interaktivního videomappingu, který bude reagovat na hlasitost diváků. Čím se budou lidé více ozývat, tím více bude projekce živější,“ doplnil ředitel infocentra Volf.

Součástí festivalu je i doprovodný hudební program na Vřídelní kolonádě. Dnes od 19 hodin hrají Pestalozzi, ve 21 hodin je vystřídá Elly Jay. Zítra bude hrát od 19 hodin Timber music, od 21 pak Bury & DeeSaxx.