Krajské město Karlovy Vary i během září pokračuje v kulturních akcích, které mají pomoci v boji s ekonomickým propadem způsobeným covidem. Zatímco tento víkend patří Folklornímu festivalu a mimořádně i Romantické plavbě, jež se měla konat už v červnu, ten příští opět rozsvítí Karlovy Vary. Bude se totiž konat 5. ročník akce Vary září.

Její tváří se stal oblíbený herec, moderátor a režisér Jakub Kohák, který k tomu natočil i znělku a o minulém víkendu už v lázních moderoval také akci Vary vaří.

Jak informoval mluvčí radnice Jan Kopál, světelný festival se uskuteční s mottem Zpět do budoucnosti.

„Nemohli jsme si dovolit půjčit původní auto z filmu Zpět do budoucnosti – Delorean, a tak jsme Jakubu Kohákovi stvořili Velorean – Velorex, který cestuje časem,“ poznamenal ředitel infocentra Josef Dlohoš.

Vary září se konají ve dnech 11. a 12. září, tedy ve stejný termín jako mezinárodní City triathlon, proto bude doprovodný program obou akcí společný. „Na Divadelním náměstí budou v pátek určitě velkým lákadlem Portless, v sobotu pak DJs. Před Thermalem bude možné se vyfotografovat nejen s velorexem, ale i s šíleným profesorem Kohákem,“ pokračoval mluvčí Kopál.

Hlavními aktéry, které letos promění hra světel a barev, budou Alžbětiny lázně, Thermal, Dvořákovy sady, Mlýnská kolonáda, chrám svaté Máří Magdalény, Městská spořitelna, Karlovarské městské divadlo a Sady Karla IV. Světelné instalace budou po oba dny k vidění od 21 hodin do půlnoci. Vstup je zdarma.