Doprava v Karlových Varech projde od příštího týdne velkou zatěžkávací zkouškou. Během nadcházejících 14 dní totiž budou mimo provoz hned dva strategické mosty. Po Dvorském mostu, který už je zbourán, bude odstaven také Chebský most. Důvodem jsou nutné opravy kvůli jeho špatnému stavu.

„Na mostě potřebujeme nutně zajistit nezbytnou údržbu, abychom prodloužili jeho životnost, než přistoupíme k celkové obnově, která je neodvratná a město se jív následujících letech nevyhne. Nyní se zaměříme na zajištění dostatečného odvodu vody, opravu dilatace a poškozených ploch vozovky. S ohledem na technologický postup oprav, během kterých bude pod asfaltovou vrstvu pokládána speciální pružná hmota, musíme bohužel na 14 dní most pro automobilovou dopravu uzavřít,“ vysvětluje náměstek primátorky Petr Bursík.

Chebský most bude mimo provoz od pondělí 10. až do neděle 23. května. Podle mluvčí magistrátu Heleny Kyselé ale zůstane zachován průchod pro pěší. „Dopravu odkloníme přes okolní mosty. Uzavírka si vyžádá také výluku na linkách městské hromadné dopravy,“ dodává. Během nadcházejícího víkendu se počítá i s komplikacemi kvůli frézování objezdu u Globusu.