Vedení magistrátu se rozhodlo řešit tristní situaci s bydlením na území Karlových Varů. V současné době vlastní město už jen asi totiž 170 klasických bytů a poptávka převyšuje nabídku. Na vlastní výstavbu město ale nemá peníze, a tak to chce vyřešit s pomocí investorů. Radní proto na svém posledním jednání schválili finanční prostředky pro konzultační a poradenské služby k akci nazvané Dostupné družstevní bydlení.

"Chtěli bychom, aby město bylo družstevníkem. Musíme nyní zjistit, jak by to bylo po právní stránce. V tomto případě se nabízí PPP projekt. Karlovy Vary mají plochy možné pro výstavbu bytových domů, nemáme na to ale peníze," uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Boží Dar zaplavili opět milovníci zimních sportů. Asistovala u toho policie i strážníci.
Boží Dar kolabuje pod náporem lyžařů

Družstevníky by tak bylo město a investor. "Chceme znát metodiku, na základě které by se lidé mohli k bytům dostat," pokračovala primátorka. Náměstek Petr Bursík (ODS) doplnil, že podobný model by město chtělo například uplatnit i při výstavbě parkovacích domů. "Jako vhodná lokalita pro bytové domy se nabízí například Drahovice, a to vnitřní blok kolem Krokovy ulice," vysvětlil náměstek Bursík.

"Myslíme si, že to je dobrý projekt, který by měl stát nad politickým zájmy a měl by v něm tedy pokračovat i ten, kdo usedne na radnici po letošních komunálních volbách. Chtěli bychom ho ale určitě do voleb zahájit, podklady bychom chtěli mít k dispozici proto do září," konstatovala Pfeffer Ferklová.

V rámci projektu by se podle ní měly postavit stovky bytů, což by bylo rozděleno do několika etap. "Bude záležet na investorovi," dodala. Variantou pro možnou výstavbu by byla i Stará vodárna, kde jednou z možností je právě městské bydlení.

Manželé Neckářovi chodili do Parlamentu ještě před rozvolněním.
Polední menu na Masaryčce pořídíte ještě za 119 korun. Brzy se ale podraží

Podle opozice je to nápad dobrý, i když přichází před volbami. "Je dobře, že se konečně vedení města začalo zabývat i alternativními možnostmi bydlení, zejména za situace, kdy ceny běžných nemovitostí rostou raketovým tempem. Město má k dispozici desetkrát méně obecních bytů než například Cheb a nemůže tak efektivně reagovat na problémy, které jsou. Jen se trochu obávám, že jako vždy bude vše zahaleno podivuhodnou mlhou, jak už jsme od současného vedení zvyklí," komentoval záměr zastupitel z Pirátů Jindřich Čermák.

Také zastupitel za KOA a karlovarský hejtman Petr Kulhánek takovou akci vítá. "Poprvé jsem o tomto nápadu slyšel na přelomu roku. Obecně se mí líbí, protože by město postavilo za výhodných podmínek a nízkých nákladů bydlení pro lidi," uzavřel Kulhánek.