Ačkoliv dovolené postupně končí a lidé se vracejí do zaměstnání, karlovarští politici odletěli na dalekou cestu. Část vedení města se vydalo do Japonska, konkrétně do partnerského města Karlových Varů Kusatsu.

"Rada města schválila tuto služební cestu pro primátorku Andreu Pfeffer Ferklovou, prvního náměstka Tomáše Trtka a člena rady města Petra Bursíka od 13. do 21. září, a to včetně letecké dopravy, ubytování, cestovních náhrad a dalších nezbytných výdajů 18. července," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu. Doplnil, že cesta se uskutečnila na pozvání tamního vedení města a koná se u příležitost 30 let od uzavření partnerství mezi Karlovými Vary a Kusatsu.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová a starosta Kusatsu Nobutada Kuroiwa podepsali deklaraciPrimátorka Andrea Pfeffer Ferklová a starosta Kusatsu Nobutada Kuroiwa podepsali deklaraciZdroj: Město Karlovy Vary

"Toto výročí sice bylo už vloni, ale tehdy se vzájemné návštěvy neuskutečnily kvůli tomu, že v první části roku ještě trvala celosvětová protiepidemická opatření. Letos v létě navštívili Karlovy Vary představitelé Kusatsu a recipročně jsou nyní zástupci vedení města na návštěvě tam," doplnil mluvčí.

S partnerskými městy se podle něho snaží Karlovy Vary aktivně setkávat alespoň jednou za čtyři roky, v minulém čtyřletém období se ale vzdálenější cesty nekonaly právě kvůli pandemii.

Karlovy Vary udržují přátelské vztahy se sedmi městy. Partnery jsou Baden-Baden v Německu, Bernkastel-Kues taktéž v Německu, Carlsbad ve Spojených státech, Eilat v Izraeli, Kusatsu v Japonsku, Locarno ve Švýcarsku a Varberg ve Švédsku.