Objekt je nyní prázdný. Podle náměstka Josefa Kopfsteina je nyní vyvěšen záměr prodeje.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová a jednatel Bydlení Charkovská Jiří Kalous hovořili o aktuální situace s ubytovnou v ulici Charkovská.
Zásadní obrat: Karlovy Vary ubytovnu v Charkovské nekoupí

Ještě na jaře karlovarští radní o prodeji neuvažovali. Tehdy odmítli současnému pronájemci prodloužit smlouvu, a ten tak nemovitost vyklidil ke konci letošního dubna. Podle tehdejšího vyjádření primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) město ukončením smlouvy mělo přijít o 4,5 milionu korun z pronájmu ročně, i to se ale mělo Karlovým Varům jenom vyplatit. „Situace v lázeňství není ideální, cestovní ruch se potýká s důsledky koronavirové krize, a doba na prodej tak není vhodná. Zamítli jsme i pronájem a zvažujeme variantu, že hotel budeme provozovat sami, a to jako ubytovací kapacitu pro Alžbětiny lázně,“ uvedla primátorka na začátku léta. 

Podívejte se, jaké plány s Trocnovem mělo město před pár měsíci: 

Hotel Trocnov.
Karlovy Vary hotel Trocnov neprodají, město ho chce provozovat

Alžbětiny lázně totiž nemají ubytovací prostory pro klienty, což jim ubírá na atraktivitě, bojují s úbytkem klientů a město je musí dotovat. Navíc mají před náročnou rekonstrukcí, která je naplánována po etapách, a i ta stojí město miliony.