Náměstek karlovarského primátora Jiří Klsák jednal se zástupci Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky o budoucnosti zdevastovaných lázní v Kyselce. Vedení karlovarské radnice se rozhodlo opravu těchto lázní podpořit.

„Asociace se lázněmi zabývá a jednala například už také s hejtmanem Karlovarského kraje. V minulém týdnu zavítali zástupci asociace na karlovarský magistrát, kde jsme samozřejmě řešili současný stav lázní v Kyselce,“ konstatoval náměstek Jiří Klsák. Podle jeho slov bylo jednání velmi zajímavé. „Chtěli, abychom vyjádřili morální podporu, ale samozřejmě abychom také pomohli, protože Karlovy Vary mají svoji památkovou péči. Jednali jsme také o dalších krocích z naší strany, které by mohly vést k opravě lázní v Kyselce,“ dodal náměstek.

Asociace před několika týdny vytvořila internetové stránky, na kterých je také petice, která žádá opravu lázní. Pod ni se podepsalo už více jak jedenáct tisíc signatářů. „Určitě chceme kontaktovat památkový úřad, aby dali podnět k památkové inspekci. Doufám, že začneme jednat v nejbližších dnech,“ uzavřel náměstek primátora Jiří Klsák. Osud lázní není lhostejný ani obyvatelům Kyselky.

„Je to velká škoda, protože se jedná o obrovský komplex, který by do obce přilákal mnoho turistů, a tím pádem také peníze. Snad se lázně podaří ještě někdy v budoucnu zrekonstruovat,“ uvedl Jan Altman.⋌