Jeden Karlovarák koupil hned 14 vozidel. „Zatím nevím, jak s nimi naložím. Některá vozidla nemají doklady, klíčky. To se teprve uvidí, jaký bude jejich další osud,“ uvedl dražitel.

Stav prodávaných vozidel podle mluvčího radnice Jana Kopála je mnohdy takový, že už neumožňuje jízdu a jejich oprava je nerentabilní. Proto jsou vhodné na náhradní díly. V některých autech zůstaly věci po původních majitelích, a to třeba i vánoční výzdoba nebo staré oblečení. To vše je nyní majetkem nových vlastníků.

„Podařilo se nám nakonec udat všech 22 aut. Dvacet z nich jsme prodali za vyvolávací cenu, tedy za pět set korun. Akorát transportér jsme vydražili za 8500 a dodávku dokonce za 14 tisíc korun,“ upřesnil mluvčí Kopál.

Uražená zrcátka, propíchnuté pneumatiky, rozbité přední sklo, některá auta byla dokonce bez klíčků a uzamčená, v některých nánosy odpadků. Tak vypadají auta, která se ocitla v dražbě. Dalších 22 v areálu Kattenbeck čeká na svého majitele. Další dražba se podle Kopála uskuteční až nejdříve na podzim, až doběhnou výzvy. „Na odtahovém parkovišti v Tuhnicích končí nejen vraky, tedy auta, která už nejsou pojízdná, tak také vozidla, která ještě jezdit mohou, ale dlouho se k nim nikdo nehlásí. V takovém případě nejdříve zjišťujeme, kdo je jeho majitelem a vyzveme ho k odstranění auta do dvou měsíců. Pokud se tak nestane, je postup následující – vozidlo odtáhneme, zašleme oznámení o odtažení, kdy má vlastník tři měsíce na to, aby si auto mohl vyzvednout. Když se nepřihlásí, podáme návrh na povolení dražby. A pokud se neprodá, následuje jeho likvidace,“ vysvětlil mluvčí magistrátu.

Podívejte se: Karlovy Vary poprvé dražily vraky a odstavená auta | Video: FB Naše Vary

Výnos z úterní dražby je v součtu 32,5 tisíce korun, což rozhodně neodpovídá starostem, které město s takovými vozy má. „Jen za roky 2022 a 2023 jsme evidovali 99 odstavených vozidel a vraků ročně. Z toho bylo 87 odstavených vozidel a 11 vraků. 30 aut jsme odtáhli a všechny vraky zlikvidovali. Přibližně sedmdesát procent z evidovaných vozidel nakonec odstranili z komunikace po výzvě sami provozovatelé,“ uzavřel mluvčí Kopál.