Koalice K20 (KOA, ALTERNATIVA, TOP 09 a hnutí O co jim jde) už nebude dále vyjednávat s ODS o koalici K 27 a město povede samostatně. „Jednohlasně jsme vyhodnotili stanovisko ODS jako nepřijetí našeho návrhu a další jednání s ODS je bezpředmětné,“ uvedl lídr KOA Petr Kulhánek.

Znění stanoviska ODS vyvolal podle něj ve všech subjektech maximální snahu postavit funkční vedení města na půdorysu K20. „Hnutí O co jim jde (OCJJ) na posledním jednání K 20 prezentovalo své přesvědčení, že v dané situaci je nejspravedlivějším a funkčním mechanismem model primátora se čtyřmi náměstky. „Vzhledem k situaci a zmíněné snaze o zachování K20 však ustoupilo ze svého požadavku na pozici náměstka a navrhlo model vedení města primátor plus dva náměstci,“ doplnil Kulhánek.

TOP 09 tuto situaci vyhodnotila a následovala OCJJ svým ústupkem z ambice na pozici náměstka primátora.

„Došlo tak k závěrečné shodě v modelu nového vedení a rady města, v němž bude primátor, dva náměstci a devět členů rady,“ vysvětlil Kulhánek.

Post primátora obsadí KOA a stane se jím Petr Kulhánek, posty náměstků připadly ALTERNATIVĚ a KOA. Devítičlennou radu města budou tvořit dva členové z TOP 09, dva radní deleguje hnutí O co jim jde, a po jednom radním bude mít ALTERNATIVA a KOA. Nebude žádný uvolněný zastupitel.

„K20 poté prošla celý návrh koaliční smlouvy, kde už nebyl nalezen žádný rozpor. Nyní je potřeba doladit některé detaily a přeskupení kompetencí náměstků do struktury primátora a dvou náměstků,“ vysvětlil lídr KOA.

Jednání budou podle Kulhánka dokončena pátek, stejně jako personální obsazení rady a vedení města.

Setrvalá shoda je na jménu primátora, kterým se stane Petr Kulhánek. Subjekty, které tvoří koalici K20 také dosadí na pátečním jednání jména na všechny další pozice.

„Koaliční smlouva by tak měla být do konce týdne připravena k podpisu,“ doplnil lídr KOA.