Po filmovém festivalu, zahájení lázeňské sezony a karnevalovém festivalu je to moderní Festival světel, který se právě o tomto víkendu v Karlových Varech uskutečnil. Díky němu zaplnily ulice v lázeňském území desetitisíce lidí.

Na sedmi místech lázeňského centra byly promítány světelné instalace: Císařské lázně ožehávaly plameny, Pupp se měnil v dokument o sametové revoluci, říčka Teplá u divadla ožívala Vivaldiho Čtvero ročními obdobími, Tržní kolonádu zkrášlil mineralizující model krystalu, Mlýnskou pak rozzářily barevné pohybující se zářivky, ve Dvořákových sadech řádila Nebeská bouře s vypouštějící se pěnou, ve které si zadováděli velcí i malí, a u Thermalu byl k vidění velký multimediální kruhový obrazec.

„Čtvrtý ročník Festivalu světel se doufám povedl a věřím, že se lidi dobře bavili. Naštěstí jsme nezaznamenali žádné velké technické potíže,“ konstatoval ředitel infocentra Radek Volf, který měl akci na starosti.

Podle něho stejně jak vloni navštívilo festival minimálně čtyřicet tisíc lidí. „Jednoznačně chceme jít cestou těchto akcí, které dělají město ještě více přitažlivým. Dokážou zvýšit prestiž Karlových Varů a dokazují, že město dokáže zaujmout i jinými akcemi v různou roční dobu, než je filmový festival,“ zhodnotil Volf.