Přišlo jaro, zahájení lázeňské sezóny je za dveřmi, a ulice v Karlových Varech jsou jeden velký výkop. Deník už informoval o pokládce optického kabelu na Sokolovské i ve starorolské Školní ulici, kde se nejdříve komunikace umyla, a pak sem najeli kopáči. Karlovarákům s nárůstem výkopů ale dochází trpělivost. Pracuje se totiž opravdu hned v několika čtvrtích. "Kam se podívám, všude sama díra na chodníku. To se to musí dělat všechno najednou?" nechápal čtenář Radek Nesnídal.

"V současné době se řeší či se připravuje pokládka kabelů optické sítě například v obchodně správním centru, a to v ulicích ulicích Dr. Bechera, T. G. Masaryka, Jugoslávská, Zeyerova, Varšavská. V Rybářích jde o ulice Sokolovská, L. Koubka, Šmeralova, Hybešova, Kosmonautů, Dělnická, v Drahovicích pak o Blahoslavovu, Starou Kysibelskou, Úvalskou a další. Připravují se také výkopy na sídlišti Čankovská. Na opravě havárie a rekonstrukci horkovodu se pracuje na Divadelním a Palackého náměstí a v Bohaticích, pokládka napěťových kabelů je důvodem stavební činnosti mimo jiné ve Staré Roli, na Dolní Kamenné v Rybářích a Závodní ulici ve Dvorech. V ulicích Bezručova, Máchova, 5. května a Hřbitovní se pokládá vodovod. Práce jsou prováděny za částečného omezení průchodu či provozu," upřesňuje mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

Ukrajinci v asistenčním centru v KV Areně.
Policie stále vyšetřuje údajnou diskriminaci romských Ukrajinců v Božičanech

Z výčtu lokalit na území města je zřejmé, že se pracuje na mnoha místech. Náměstek primátorky Petr Bursík přiznává, že Karlovaráky takové množství výkopů rozčiluje. "Registrujeme četné dotazy i stesky obyvatel města na fakt, že jsou v podstatě celé Karlovy Vary rozkopané. Jsme si vědomi komplikací, které tato skutečně masivní stavební činnost přináší, částečně promlouvá i do aktivit a záměrů města. Na druhou stranu ale respektujeme, že tato činnost umožní provozovatelům a správcům sítí poskytovat v budoucnu kvalitní služby. Prosíme tedy o stejný respekt také obyvatele a návštěvníky Karlových Varů,“ reaguje náměstek Bursík.

Jak mluvčí Kyselá před několika dny zdůraznila, pokládka sítí není v gesci města, ale daného správce. Co se týče blokového čištění ve starorolské Školní ulici, kde následně začaly výkopy kvůli pokládce optického kabelu, vysvětlovala, že práce zasahují do vozovky jen minimálně. "Z tohoto důvodu blokové čištění ve Školní ulici bylo podle plánu. Jednalo se o první úklid po zimě, kdy se odstraňují zbytky posypového materiálu a dalších nečistot, smysl proto měl," vysvětlila. Podle Bursíka město právě kvůli výkopovým pracím přihlíží při plánování úklidu či rekonstrukcí ulic. „V místech, kde je výkopová činnost rozsáhlejší, omezujeme například blokové čištění a další úklid komunikací. Na příští rok, až bude hotová pokládka optického kabelu, jsme například odsunuli opravu povrchu chodníku v Nové ulici v Doubí, kde nyní provádíme obnovu veřejného osvětlení a opravu povrchu komunikace,“ dodává náměstek primátorky.