Letošní mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se koná od 1. do 9. července a lázně se už nyní na jeho průběh pečlivě připravují. Ani letos ale ve městě nepřibudou moderní projekční sály, kterých je rok od roku stále citelnější nedostatek. Novinkou bude pouze zprovoznění letního kina, jehož scéna nabídne během filmového festivalu zajímavý doprovodný program.

„Už jsme v kontaktu s Jiřím Bartoškou a jeho týmem, kteří si pochvalují, že jsme se do oprav kina pustili. Některé akce plánované do letního kina už jsou domluvené. V rámci festivalu zde například 3. července vystoupí Goran Bregovic´ se svým orchestrem. Ten bude také hostem festivalu,“ konstatoval primátor Petr Kulhánek. Přestože Karlovy Vary letos snižovaly rozpočet všem kulturním i sportovním organizacím, dotaci pro filmovou přehlídku ponechal magistrát ve stejné výši. Organizátoři MFF tak obdrží osm milionů korun.

Spolupráci s Jiřím Bartoškou si vedení města pochvaluje. „Jiří Bartoška byl spokojen s tím, že náš příspěvek na festival zůstal stejný jako v předešlých letech. Splnili jsme i požadavek na úředníka, který bude štábu MFF k dispozici. Určili jsme Filipa Lepíka, který se osvědčil při mistrovství světa v basketbalu,“ dodal primátor. Festival bude mít k dispozici také kino Čas, ačkoliv tendr na pronájem se zkomplikoval. „Zástupce festivalu už mne kontaktoval. Zdejší projekce budou při MFF beze změn,“ uvedl František Grebeň, který má nyní kino Čas od města v pronájmu.⋌