První a druhý ročník úspěšně dokončilo více jak sedmdesát „studentů".

„Senior akademie je rozsáhlý vzdělávací cyklus, který je svou strukturou vyučovacích předmětů orientován na seniora, jako možnou oběť protiprávního nebo nemravného jednání. Tedy na získávání informací, znalostí a dovedností, které jsou důležité pro bezpečný život ve společnosti," uvedla Michaela Kousalová, mluvčí karlovarského magistrátu.

Intenzivní studijní program potrvá od září 2012 do května příštího roku.

V průběhu devíti studijních měsíců absolvují posluchači cyklus odborných přednášek a poznávacích exkurzí.
V nabídce jsou i volitelné kurzy pro praktický nácvik některých specifických znalostí a dovedností. Celý vzdělávací program je dotovaný Statutárním městem Karlovy Vary a Městskou policií Karlovy Vary.

„Akademie je pro všechny uchazeče zdarma. Přihlášky do třetího ročníku jsou volně ke stažení na internetových stránkách Městské policie Karlovy Vary www.mpkv.cz, anebo je možné si je vyzvednout přímo na Městské policii, ulice Moskevská 34, Karlovy Vary nebo ve Staré Roli v Lidovém domě ulice Školní 7. Vyplněné přihlášky je nutné zaslat nebo zanést nejpozději do středy 5. září letošního roku na Městskou policii Karlovy Vary," doplnila mluvčí.

Podrobnější informace obdrží zájemci na telefonním čísle 725 531 601.

Studenti – senioři zasednou do lavic třetího ročníku Senior akademie poprvé ve středu 19. září od 14 hodin. Výuka probíhá v zasedací místnosti magistrátu.