Je krátce před půlnoci ze soboty na neděli a Karlovými Vary se ozývá extrémní ohlušující rána. Na tísňovou linku 158 je oznámeno, že poblíž ubytovny v ulici Charkovská v Karlových Varech došlo k výbuchu. Velkou ránu slyšeli lidé přitom až z odlehlejších městských čtvrtí. Nikoho by nenapadlo, že šlo zřejmě o obyčejnou petardu. Incident v ubytovně Charkovská zaměstnal mnoho policistů, kteří k tomuto objektu vyrazili ve velkém počtu tento týden už podruhé.

"Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek, které po příjezdu místo zajistily. Přivolán byl také policejní pyrotechnik. Dle prvotních šetření výbuch zřejmě způsobila zábavná pyrotechnika, která byla vložena do plastové trubky," informoval mluvčí policie Jakub Kopřiva.

"Při této události naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani škodě na majetku. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení. Kriminalisté se případem intenzivně zabývají,“ dodal.

Jak Deník informoval, k vážnému incidentu došlo před stejnou ubytovnou ve středu večer, kdy tam záchranáři ošetřovali zraněného a silně opilého muže. Vyžádali si k tomu součinnost policie. Na asistující policejní hlídku ale doráželi dva muži, kteří šli kolem ubytovny, a vulgárně policistům nadávali. Jejich agrese se stupňovala a ačkoliv je policisté vyzvali, aby toho zanechali, oni ve svém jednání pokračovali. Policisté je tak zpacifikovali chvaty a hmaty. Při tomto zákroku napadl policisty nezletilý mladík, který jednoho z nich udeřil skleněnou lahví do hlavy. "Následně ho do stejného místa ještě několikrát udeřil pěstí. Policista tohoto pachatele trestné činnosti útočícího na úřední osobu se zbraní v ruce měl okamžitě vyzvat, aby upustil od protiprávního jednání s výstrahou, že jinak bude použito donucovacích prostředků. Ten však na výzvu nereagoval a proto policista užil donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní. Až po této výzvě mladík uposlechl a z místa odešel," uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Eva Valtová.

S nájemníky ubytovny v Charkovské ulici jsou roky problémy. Existují tam dětské gangy, které údajně posílají jejich rodiče krást do sousedních obchodů. Karlovarští zastupitelé před pár dny rozhodli, že ubytovnu od jejich vlastníků odkoupí. Je to podle nich jediný způsob, jak přetrvávající problémy s lidmi z tohoto objektu vyřešit.