Ve vedení města Karlovy Vary je od včerejška nová tvář. Do funkce prvního náměstka primátora byl totiž zvolen Petr Bursík (ODS). Ten slibuje, že kauzy a nešvary, které se v poslední době řešily rozhodně nezůstanou ležet v šuplíku.

Jaký je to pocit, nastoupit do takové politické funkce?
Je to samozřejmě velká zodpovědnost. Do této doby jsem pracoval jako architekt, a v podstatě jsem si vše dělal podle sebe a rozhodoval sám. Nyní budu muset co nejvíce hledět na zájmy Karlových Varů a hlavně našich občanů.

Už máte připravené první kroky, které v nové pozici uděláte?
Ze všeho nejdříve se musím seznámit s jednotlivými úředníky, chodem magistrátu a až poté budu řešit další záležitosti. Samozřejmě některé věci už v plánu mám, ale budu o nich určitě včas informovat, až budou aktuální.

Někteří lidé tvrdí, že návrat ODS do vedení města vrátí staré pořádky a nešvary, které byly kritizovány. Kritici říkají, že budete zametat kauzy minulosti pod koberec. Můžete tuto myšlenku vyvrátit?
Rozhodně se nic nebude zametat pod koberec. Budu se snažit aktivně zajímat i o zmíněné kauzy a zjistím si o nich co nejvíce informací, abych mohl odpovědět občanům i kolegům zastupitelům, v jaké jsou tyto případy fázi a zda jde o skutečně zásadní problémy, nebo jen mediálně nafouklé věci, na které stále upozorňoval Jiří Kotek. V některých směrech totiž mám odlišný názor.

Můžete zmínit například na kterou kauzu máte jiný názor než Jiří Kotek?
Pokud bych měl nějakou kauzu zmínit, tak mám odlišný názor na žalobu o vlastnictví KV Areny.