Stavební práce zde blokuje stále nedokončený nový územní plán města. Přestože společnost Gamma Property, jíž pozemky patří, je trpělivá a prodlužování termínů se podřizuje, nervozita vzrůstá. Než získá ke stavbě územní rozhodnutí a stavební povolení, uplynou možná i čtyři roky. Proto se rozhodla rozlehlé pozemky nabídnout k pronájmu. „Jde o dočasný pronájem, tuto lokalitu zatím může využívat někdo jiný. Nyní čekáme na nabídky," uvedl ředitel společnosti Václav Matoušek.

Že se v této lokalitě nic neděje, toho si všímají i lidé. A o nápady není nouze. Když napadl sníh, navrhovali, aby zde město zřídilo běžkařskou stopu, nyní zase běžecké dráhy a sportoviště. Prázdná plocha u dolního nádraží, snad jediná ve stavebně sevřených Karlových Varech, provokuje. Další nápad na její využití se nedávno objevil přímo na webových stránkách města. Jeden z občanů tam navrhuje, aby zde město zřídilo parkoviště, protože odstavných ploch pro vozidla je v Karlových Varech nedostatek.

„Poloha je optimální, v blízkosti centra, kam za prací dojíždí z okolních obcí i vzdálenějších čtvrtí mnoho lidí. Obyvatelé každý den bojují o parkovací místa poblíž svých domů. Co zkusit udělat z našich daní jednou něco užitečného pro lidi? Náklady na pronájem, zpevnění a vyasfaltování plochy by jistě nebyly astronomické," píše magistrátu jeden z občanů. Podle ředitele Lordshipu Václava Matouška je to výborný nápad a také primátor Petr Kulhánek (KOA) jej nezavrhl. I když zdůraznil, že vedení města se tímto návrhem vůbec nezabývalo. „Mohla by to být jedna z variant prozatímního využití pozemků. Současný územní plán zde umožňuje drobné služby, tedy i parkování. Je to otázka k diskuzi," uvedl primátor Kulhánek.

Zda zde parkoviště dočasně vznikne, to je ale ve hvězdách. Někteří občané už proti němu protestují a pokládají to za nesmysl. Raději by dali přednost odpočinkové zóně se zelení.