Tibetská vlajka ale nezavlaje ani nad Krajským úřadem Karlovarského kraje. Návrh, který podal zastupitel Jiří Kotek (Alternativa), krajští zastupitelé v pondělí odmítli.

V Karlových Varech tibetská vlajka vlaje, ale i tady měli někteří radní výhrady. Proti jejímu vyvěšení byli například členové hnutí ANO. „Stojíme o čínské investory i hosty. Proto nám to nepřipadalo příliš vhodné," vysvětlil náměstek Čestmír Bruštík.

56. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu se rozhodly připomenout také Mariánské Lázně. Město tak činí už několik let a i letos na radnici tibetská vlajka zavlála. Akci Vlajka pro Tibet vždy podporuje i několik měst na Sokolovsku. Příkladem je Sokolov, kde od včerejšího dne vlaje na budově městského úřadu. V minulosti se připojovaly i Kraslice. Radnice ale přiznávají, že jde každý rok spíše o jakousi formalitu. „V Sokolově vyvěšujeme tibetskou vlajku už asi patnáct let jako připomínku, kdy cílem od samého začátku bylo poukázat na porušování lidských práv v Tibetu," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.