Jak tehdy zjistil Kladenský deník, známý provokatér, influencer, mystifikátor, internetový producent a moderátor Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch nechal zakopat vozidlo Range Rover s milionem korun. Jiná parta s krumpáči a lopatami se pak pokusila auto s milionem korun vyhrabat. A kdo se v roce 2021 stal vítězem? Účastníky soutěže, kteří se přihlásili dle vyhlášených pravidel, dopravil Kazma do Kladna se zavázanýma očima čtyřmi vrtulníky. Poté následovalo hledání zakopaného vozu na poli, které na blíže nespecifikovaném místě zakopal Kazma.

Vítězem se stal Jakub z Karlovarska, který jako jediný označil místo správně. Poté jeřáb vyhrabal kontejner plný tekutého bahna, ze kterého nakonec vyjel nepoškozený bílý Land Rover a v jeho kufru byl skutečně kufřík s milionem korun. Jakub z Karlovarska - nový majitel vozu a milionu korun tehdy před diváky sdělil, že výhru použije na operaci svého bratra, který příliš rychle vyrostl, má problémy s páteří a mimo operace potřebuje i nákladnou rehabilitaci.

Nová hra, nové miliony

Nyní Kazma nabízí vítězi hry také milion, ale dolarů, tedy v přepočtu se hraje o nějakých 22 milionů korun. V podstatě jde o to, rozluštět šifru, otevřít trezor a milion dolarů je vašich. Trezor s penězmi umístil Kazma na pražské Výstaviště, kde ho hlídají ozbrojenci. 

Soutěžit může každý, kdo přijde na premiéru. „Hra začíná,” řekl na konci svého filmu Kazma a tím odstartoval soutěž o milion dolarů.

Návod soutěže je uvedený na webových stránkách miliondolaru.cz. Soutěžící musí být starší osmnácti let. Kdo chce zkusit štěstí a milion dolarů vyhrát, musí podle pravidel jít na film Onemanshow: The Movie, kde zdarma k lístku dostane hrací kartu. Ve filmu poté najde návod na rozluštění šifry. Ve filmu jsou také ukryty různé indicie. Šifra je vyobrazena na betonovém monumentu v Lysé nad Labem, který na místě vznikl již na konci června.