Někde chtějí lyžařská centra až do ledna uzavřít, jinde už se začalo lyžovat. Na dodržování opatření dohlížejí třeba policisté.

Ve Skiareálu Klínovec zahájli díky příznivým klimatickým podmínkám už zasněžování. „Připravujeme se ve větším rozsahu než v předchozích letech, protože se snažíme brát v úvahu různé možné scénáře ohledně opatření proti koronaviru. V tuto chvíli ministerstva a hygienici jednají s Asociací horských středisek o nastavení vhodných podmínek pro možnost otevření areálu,“ informovala mluvčí skiareálu Hana Hoffmannová.

Areál prošel částečnou modernizací a investoval do retenčních nádrží, které slouží pro umělé zasněžování. „Nakoupili jsme zasněžovací techniku, a to šest vrtulových děl a třináct tyčových děl za přibližně osm milionů korun,“ upřesnila.

Středisko je schopné kvůli dodržení nařízení areál přizpůsobit tak, abych mohl být v provozu. „Můžeme zde postavit koridory či oplocení. Je třeba počítat i s rouškami – omezení se mohou týkat gastro zařízení a nástupů na lanové dráhy, které v rámci pandemie spadají do kategorie vlaku,“ dodala mluvčí s tím, že na všech veřejných místech jsou rozmístěné dezinfekční přípravky a pokud někdo zapomene roušku, tak má možnost si ji zakoupit na pokladně.