Rozsáhlá rekonstrukce historického Paláce princů v Ostrově skončila. Opravy stály 63,5 milionů korun a 85 procent z této částky pokryjí finanční prostředky z Evropské unie. V Paláci princů bude od 1. září sídlit městská knihovna a objekt bude současně polyfunkčním střediskem pro vzdělávání dětí a mládeže.
„Nová knihovna je velkým přínosem pro vzdělanost ve městě. Velký dík patří všem, kteří se na rekonstrukci historického objektu jakkoliv podíleli,“ uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Palác princů v ostrovském Zámeckém parku je považován za jeden z klenotů barokního stavitelství. Projekt se začal realizovat už za bývalého starosty města a nyní poslance Parlamentu České republiky Jana Bureše. „Knihovna dlouho sídlila v nevyhovujících prostorech, takže jsem velmi rád, že nyní budou jejím sídlem kvalitně zrekonstruované prostory,“ uvedl Jan Bureš.

Do nových prostorů se vše ze staré knihovny přestěhuje během velkých letních prázdnin. Už 1. září by měla být knihovna v Paláci princů poprvé zpřístupněna veřejnosti. Právě na tento den bude připraven i zajímavý program pro děti.