Do Becherovky vstoupil tehdy společně s ním i podnikatel Zdeněk Bakala, který se později v roce 2013 stal Schwarzenbergovým mecenášem při prezidentské kampani. Knížeti pomohl uhradit nesplacené faktury. Bakala vystoupil z dozorčí rady ve stejný den jako Schwarzenberg.

„Potkali jsme se jen párkrát. On byl tehdy předsedou dozorčí rady a viděli jsme se na akcích v rámci firmy, při některých společenských událostech,“ zavzpomínal na zesnulého ministra zahraničních věcí někdejší karlovarský zastupitel, bývalý ředitel Karlovarské Becherovky Václav Lupínek, který v likérce působil ještě před privatizací. „Troufám si říci, že ale pan Schwarzenberg nikdy nebyl spolumajitelem Becherovky a nikdy tedy nevlastnil žádné její akcie,“ dodal Lupínek.

V Krušných horách připadl nový sníh.
Svatý Martin přijel na bílém koni. V Krušných horách připadl nový sníh

Becherovka v současné době patří francouzská nápojové společnosti Pernod Ricard.

Na Schwarzenberga zavzpomínal i známý ostrovský lékař Filip Berger. „Nedaleko letního kina v Karlových Varech u cesty do lesa stojí pomník rodiny Schwarzenbergů. Před lety jsem byl u toho, když k tomuto pomníku Karel Schwarzenberg zavítal," uzavřel lékař. Pomník ale zůstavá i v těchto dnech, po úmrtí knížete Karla Schwarzenberga, osiřelý, bez svíček a květin.