Vedení města obdrželo nabídku odkoupit objekt za necelých deset milionů korun, což je cena, za kterou je budova nabízena k prodeji realitní kanceláří.

„Zabývali jsme se touto myšlenkou, ale cena je neskutečně vysoká a objekt ve velmi špatném stavu,“ uvedl Petr Bursík, náměstek karlovarské primátorky.

Jeho kolega Tomáš Trtek, rovněž náměstek primátorky, přiznal, že objekt by byl drahý i za jednu korunu, neboť rekonstrukce takovéhoto objektu by představovala částku přesahující třicet milionů korun.

„Nabízí se samozřejmě určité propojení s areálem Rolava, ale to se bavíme o dalších milionech, které město takto investovat nechce a nebude,“ poznamenal Trtek s tím, že dalším problémem je fakt, že stavba leží na soukromém pozemku.
Vedení radnice si po obdržení nabídky udělalo jednoduchou analýzu a rozhodlo se, že Knollovu vzorkovnu odkupovat nebude.
„Neumíme tento secesní objekt využít tak, aby to mělo pro město nějaký přínos. Navíc znovu musím připomenout astronomické náklady na rekonstrukci,“ dodal Petr Bursík.

Knollova vzorkovna porcelánu byla postavena v roce 1848 jako součást porcelánky v Karlových Varech – Rybářích, kde se vyráběly lázeňské pohárky, figurální a hotelový porcelán. Později se zde vyráběl i barevný luxusní porcelán a vzorkovna měla sloužit k přilákání potenciálních zákazníků. V roce 1948 byl objekt znárodněn a o tři roky později uzavřen. V minulosti několikrát změnil majitele a od roku 1999 je Vzorkovna porcelánky Karla Knolla chráněnou kulturní památkou.