Jako první blahopřála Karlovarské občanské alternativě k vítězství v letošních komunálních volbách Strana zelených.

„Základní organizace Strany zelených v Karlových Varech gratuluje Karlovarské občanské alternativě k úspěchu. Vzhledem k výsledkům dalších stran doufáme, že se podaří sestavit funkční koalici na základě shody a společných představ o fungování magistrátu,“ uvedl předseda Dominik Jandl.

Volební výsledek podle zelených představuje jednoznačné odmítnutí praktik koalice ODS a ČSSD a jasně dokumentuje její neschopnost řešit problémy.
„Jsme přesvědčeni, že dokážete udělat správná rozhodnutí v nelehké ekonomické situaci. Vaše vítězství dokazuje, že dosavadní vedení města ztratilo důvěru a lidé jej vytrestali za jeho vládnutí, které ponechalo velké tržné rány na pověsti Karlových Varů nejen uvnitř České republiky, ale i za jejími hranicemi,“ vzkazují KOA zelení. Zdůraznili, že budou aktivity KOA podporovat, neboť toto uskupení vnímají dlouhodobě jako programově nejbližší a personálně nejkvalitnější subjekt v našem městě.

„Rádi tímto nabízíme pomoc při obnově pošramocené pověsti Karlových Varů a záchraně hospodaření města. Jak bychom jako jednotlivci i jako celek mohli pomoci, rádi probereme třeba někdy při osobním setkání,“ uvedli Dominik Jandl a lídr kandidátky zelených Štěpánka Bergerová.

Podle KSČM je výsledek komunálních voleb překvapením. „Po letech se do zastupitelstva vrací někteří lidé, kteří už v komunální politice pracovali a odvedli kus práce,“ neskrýval lehkou ironii Jaroslav Borka. On sám je zvědavý, zda nově utvářená koalice bude plnit předvolební sliby.

Koalice na karlovarské radnici se zřejmě „ukuje“ bez sociálních demokratů. Podle dosavadního zastupitele Martina Zemana je pravděpodobné, že ČSSD půjde do opozice. Zeman zároveň potvrdil informace o tom, že Pavel Smutný složil mandát zastupitele. „Pan doktor Smutný chtěl podpořit sociální demokracii a chtěl pro město pracovat. Oznámil nám ale, že za stávajícího stavu, kdy je pracovně velmi vytížený, mandát skládá,“ řekl Zeman. Prvním náhradníkem na kandidátce sociálních demokratů je právě Martin Zeman.