V plánu je trasa trvající šestnáct měsíců a kromě Antarktidy nevynechají žádný kontinent. Fandit jim a sledovat jejich počínání, deníky z cest, fotky i počet procestovaných kilometrů lze sledovat také na jejich internetových stránkách a facebookovém profilu.
K cestě kolem světa je přivedla touha po poznání, navazování nových přátelství a vymanění se z běžného hektického života. „Cesta bude i taková zkouška sebe sama a našeho vztahu s Pavlem. Těším se i na poznávání nových kultur, ochutnávky jídel a zážitky do konce života," uvedla Martina Libřická.
Šestnáctiměsíční termín cesty ovšem není ještě definitivní. „Nejdříve jsme si určili, jaké země chceme navštívit, poté jsme si řekli, jaká konkrétní místa zde toužíme vidět, a z plánování vyšlo zhruba těch 16 měsíců, což pro nás není fixní termín. Jsme ochotni cestovat, dokud budeme mít peníze a chuť. Pravděpodobně budeme cestovat o něco déle," dodal s úsměvem Pavel Zrzavý. „Cestu kolem světa plánujeme průběžně od jara 2012, nejintenzivněji jsme se všemu ale věnovali v posledním roce. Díky tomu, že jsme na plánu pracovali dlouhodobě, jsme se potýkali s minimem problémů a šetřili jsme si nervy," doplnil.
A jaké že jsou cíle mladých cestovatelů? „Startujeme z Prahy a cílem je také Praha. Ne, a teď vážně. Vyrážíme do Frankfurtu a odtud letíme do Ria de Janeira na vyhlášený místní karneval. Odtud se poté vydáme k vodopádům Iguazu a další zastávkou bude Buenos Aires. Tam nasedneme na letadlo a poletíme do argentinské Patagonie, ze které se podíváme i do té chilské. Postupně se skrz Chile dostaneme až do Peru. Z Peru nás čeká přesun do Severní Ameriky, kde navštívíme Mexiko, USA a Kanadu," sdělila úvodní plán cesty Libřická.
Pár dále plánuje letět do Japonska, do země tradičních kultur a technologií, odkud je to kousek do Vietnamu, Kambodže, Thajska, Malajsie, Singapuru a Indonésie. „V Indonésii si chceme trochu odpočinout, konkrétně na ostrově Bali. A také tu musíme zůstat, abychom přečkali zimu, která bude v té době v Austrálii a především na Novém Zélandě, kam se posléze chystáme," doplnil Zrzavý.
Z Austrálie a Oceánie se dvojice vydá na Srí Lanku do sloního sirotčince a do Indie. Z Nepálu je pak naplánována cesta s výhledy na Mount Everest do Tibetu a do Číny. „Z Číny se přesuneme letecky na Arabský poloostrov do Spojených arabských emirátů, ale navštívíme zde třeba i Jordánsko, kde se budeme koupat v Mrtvém moři," dodal Pavel Zrzavý.
Další ´kroky´ dvojice zamíří do Afriky. „V Egyptě se chceme potápět a prozkoumat odkazy faraonů. A abychom zažili i tu pravou a nefalšovanou Afriku, zavítáme do Keni a Tanzánie. Cestu kolem světa poté ukončíme na ostrově Zanzibar, odkud se vydáme zpět domů," upřesnila Libřická.
Detailní plán cesty je možno najít na stránkách www.nasecestakolemsveta.cz nebo na facebooku pod profilem ourtriparoundtheworld.