„Už se to nevyplatí a kino nemůžeme podporovat. Vždyť na jedno promítání přišlo třeba jen sedmnáct lidí. Zvažovali jsme varianty dalšího fungování kina a pravděpodobně se přikloníme k modelu hudební a divadelní scény," uvedl Jiří Klsák (KOA), náměstek pro kulturu. A dodal, že promítat v letním kině se bude maximálně přes léto, ale na programu nebudou premiérové fimy. Letní kino spravuje nyní městská společnost KV City, jejímž jednatelem je Petr Masák (Starostové) a Jakub Žikeš.

Zdevastovaného areálu letního kina se před lety ujali nejprve dobrovolníci, kteří jej začali opravovat svépomocí. A tato iniciativa posléze sehrála důležitou roli i v karlovarské politice. Znovuobnovení kina si do svého programu vetkla Karlovarská občanská alternativa i hnutí O co jim jde. Pořádaly se zde brigády a dobrovolníci kino doslova vyhrabávali ze země. V roce 2010 KOA a hnutí O co jim jde uspěly v komunálních volbách, v koalici začaly řídit město a opravy kina se magistrát ujal oficiálně. Jeho opravy stály městskou pokladnu kolem osmi milionů korun.

Zatímco KOA v loňském roce v komunálních volbách opět uspěla, hnutí O co jim jde získalo méně mandátů a skončilo v opozici. A se současnou strategií magistrátu, který chce mít z kina pouze letní kulturní scénu, nesouhlasí.

„Je to smutné. Jak je vidět, firma KV City si neví rady s využitím kina. Alespoň tak, aby to bylo rentabilní. Donekonečna zde dotujeme komerční koncerty, to už není možné. Vždyť na Olympic, který zde v létě vystoupí se skupinou Omega a Karlovarským symfonickým orchestrem, dá město půl milionu korun. Nechápeme to. Scéna v Lokti funguje, tam to asi umějí. Karlovy Vary jsou asi zapadákov a pokud s tím něco neudělají, zapadákovem zůstanou," uvedl Otmar Homolka (O co jim jde).