Nazdobený vánoční strom se před hotelem Thermal rozsvítí už tuto neděli v 18 hodin, a tím ve městě oficiálně začnou vánoční trhy. Magistrát žádné bezpečnostní manévry nechystá, přesto posílí hlídky městské policie. „Nehodláme podlehnout žádné panice a lidi obtěžovat, ale také nechceme nic riskovat," vysvětlil náměstek Čestmír Bruštík (ANO). Stejně tak zvyšuje bezpečnost i KV Arena. A to především při hokejových utkáních. „Vzhledem ke zvýšenému počtu dotazů od návštěvníků KV Areny k bezpečnostní situaci a s ohledem na události v celé Evropě se karlovarská KV Arena již před pátečním hokejovým zápasem rozhodla posílit bezpečnostní opatření uvnitř arény a v celém areálu. Tato opatření budou pokračovat při všech následujících akcích konaných v celém komplexu až do odvolání," uvedl jednatel KV Areny pan Vladimír Kvasnička. Od otevření v roce 2009 se zatím žádný velký bezpečnostní problém v KV Areně neodehrál. „Proto bych byl nesmírně rád, kdyby se i nadále tyto problémy aréně vyhýbaly. Prosíme tedy návštěvníky, kteří se do KV Areny chystají, o včasný příchod a trpělivost při provádění kontrol při vstupu do arény," doplnil Vladimír Kvasnička. Jeho slova potvrdil i Miroslav Vaněk, generální manažer hokejového klubu HC Energie.

„Navýšili jsme počet členů ochranky a budeme dělat namátkové kontroly příchozích. Ale nebude to žádné drama, lidé mohou být klidní," dodal manažer.

Bezpečnostní kontroly na mezinárodním letišti zůstávají beze změn. „Ty jsou podle evropské legislativy nastaveny na maximální úroveň a žádné změny Evropská unie nevydala," uvedl ředitel Václav Černý. Beze změn zůstává i letový řád. Úbytek pasažérů kvůli mimořádné situaci v Evropě letiště nezaznamenalo. Karlovarský kraj už před týdnem vydal doporučení, aby střední školy, jichž je zřizovatelem, zvážily zahraniční stáže studentů. Některé školy je ruší, jiné na žádost rodičů k tomuto kroku nepřistoupily. Například dvacet dětí z obchodní akademie odletělo v pondělí do Berlína. Kraj ale ocenil, že ministerstvo školství mění podmínky při čerpání dotací na tyto stáže, protože sankce za nedodržení podmínek by jej přišly až na čtyři miliony. Vedení kraje školám totiž slíbilo uhrazení stornopoplatků. Někteří lidé doporučení kraje pochopili a souhlasili s ním, jiní jej považují za ustupování teroristům. „Například mi doporučili, abych si pod krajským úřadem vybudoval kryt," uvedl hejtman Havel.