Online reportáž

„Operativně celou situaci řešíme. Je potřeba myslet i na rodiče, aby uzavření škol zvládli,“ reagovala primátorka Andrea Pfeffer Ferklová, která od rána předsedá mimořádnému jednání karlovarského zastupitelstva. Všechny školy již předaly informaci zástupcům žáků prostřednictvím elektronických systémů, které využívají. Prostřednictvím těchto systémů a také webových stránek mají rodiče a další zástupci žáků k dispozici nejen základní informace k přerušení výuky a odstávce jídelen, ale také informace k možnému čerpání ošetřovného. „Stěžejní pro nás bylo zjištění, že se informace ke všem zástupcům žáků dostanou. Diskutovali jsme také možné dopady na školy a jejich provoz, možnost e-learningu nebo jiných forem domácího vzdělávání,“ doplňuje primátorka.

„Vládní nařízení se sice v současné době netýká mateřských škol, přesto jsme na setkání pozvali i zástupkyně těchto městských zařízení. U mateřských škol budeme muset sledovat a zjišťovat možný dopad nařízení na personální zajištění provozu, zejména v kuchyních a u pracovnic úklidu. Je možné, že řada z nich zůstane doma se svými školou povinnými dětmi,“ upřesňuje primátorka města.

Ředitel KV Areny Roman Rokůsek už oznámil, že ruší například dubnový koncert Michala Hrůzy, který se měl konat v míčové hale. Ještě minulý týden se uvažovalo o zákazu akcí nad 5 tisíc lidí, Rokůsek na to reagoval, že by v takovém případě prodali vstupenky na hokejová utkání do tohoto limitu. Nyní se ale situace změnila. „Nemá smysl prodávat lístky na akce v KV Areně v omezeném množství do sta kusů. Utkání budou muset být bez diváků. Záleží na rozhodnutí hokejové extraligy, zda za těchto okolností vůbec nějaké zápasy budou,“ konstatoval ředitel KV Areny.

Nařízení se týká samozřejmě i Městského divadla v Karlových Varech. „Čekám na oficiální stanovisko. Zřejmě ale půjdeme tou cestou, že představení přesuneme. U nás jsou všechna představení nad sto diváků, prodávat vstupenky do sta kusů je vyloučené,“ reagovala ředitelka divadla Dana Neumannová.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník