"Mohu potvrdit prokázaný případ onemocnění koronavirem COVID-19 v lázeňském zařízení v Karlových Varech. V této chvíli provádíme ve spolupráci s Vojenským zdravotním ústavem a primářem lázeňského zařízení epidemiologické šetření potvrzeného případu," uvedla Michaela Zajíčková, mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje.   

Podle Marka Valy z tiskového oddělení Ministerstva obrany jakmile bylo pojato podezření na výskyt COVID-19, byla po konzultaci s odborníky neprodleně zavedena mnohá opatření. "Ta mají za cíl ochranu klientů zařízení i personálu. Provedla se selekce zaměstnanců, kteří přišli do styku s klientkou, u níž byla nákaza virem potvrzena. Jedná se celkem o 11 osob. Ti byli poučeni a odesláni do domácí karantény. Následně byl pro uklidnění situace a upřesnění informací proveden pohovor také s ostatními zaměstnanci. Pro všechen personál byly zajištěny ochranné roušky," uvedl. 

Ilustrační foto.
V Karlovarském kraji ven jen se zakrytými ústy a nosem

Dodal, že neprodleně byl v ústavu také nastaven režim maximální kontroly pohybu klientů i zaměstnanců, omezila se možnost shlukování v prostorách jídelny a při procedurách, exponovaná místa byla vybavena nádobami s hygienickými gely a byla zřízena interní krizová skupina k řešení celé situace.

"Ostatní klienti byli o nastalé situaci informováni a seznámeni se svými možnostmi. Klientka je spolu s manželem nadále v izolaci na svém pokoji. Jsou pod lékařským dozorem a mají zajištěnu stravu. Průběh jejich onemocnění nemá v tuto chvíli vážnější příznaky," doplnil mluvčí. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník