Obraz Panny Marie věnoval dobrovolníkům, kteří se starají o záchranu poutního kostela svaté Anny v Sedleci, karlovarský patriot Jiří Böhm. Kopie na plátně z dob Rakouska- Uherska přitom původně zdobila Schwarzovu kapli v lázeňské části Karlových Varů.

„Jenomže ji po týdnu vandalové poškodili. Když už jej díky zamřížovaným dveřím nemohli ukrást, tak obraz aspoň shodili na zem. Nechal jsem proto opravit rám obrazu a věnoval jej kostelu,” posteskl si Jiří Böhm.

Pro iniciátory obnovy sedleckého kostela skončila letos jedna etapa záchrany této památky. „Dokončením opravy věžičky kostela vlastně skončila rekonstrukce střechy objektu,” potvrdil Alois Kůrka, předseda občanského sdružení na záchranu kostela.

V příštím roce čeká jeho členy elektroinstalace. „Záleží ovšem na tom, jestli památkáři potvrdí naši studii, na základě které připravíme projektovou dokumentaci,” upřesnil Kůrka s tím, že by v roce 2012 mohly začít i restaurátorské práce na mobiliáři kostela.

Obnova poutního kostela svaté Anny vstoupí příští rok do osmé sezony. „S opravami jsme začali v roce 2004,” dodal Kůrka.