Hned dvě zajímavé akce se konají o víkendu v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách. Návštěvníci se mohou těšit na Noc světel a tradiční Skokovskou pouť.

„V sobotu 2. července se od 20.30 hodin uskuteční Noc světel se zpěvy zTaizé. Po zpěvech bude následovat noční prohlídka kostela a také možnost posezení u ohně,“ uvedl Petr Linhart z občanského sdružení Pod střechou, které je jedním z organizátorů celé akce. Zajímavý program je připraven také na neděli, kdy se koná tradiční česko– německá pouť porozumění kpoctě svátku Panny Marie.

„Ta bude zahájena procesím v10 hodin, po kterém bude následovat v11 hodin mše svatá, celebrovaná Peterem Fořtem, shudebním doprovodem žesťového souboru Caecilia. Po mši bude následovat posezení u stánků s občerstvením a při hudbě vbývalé farské zahradě a vkostele komentovaná prohlídka,“ dodal Linhart.

Pro účastníky poutě bude vypraven zvláštní autobus, který odjede od kláštera vTeplé v 9.00 hodin. Stavět bude například v Toužimi, Bochově, ale také před kostelem v Údrči.