Oživit poutní místo ve Skokách je cílem občanského sdružení Pod střechou. To zde organizuje cyklus Živé Skoky 2012, který pokračuje v sobotu 21. července dalším koncertem.

„Občanské sdružení Pod střechou a další příznivci místa zvou opět návštěvníky do tamního poutního kostela Navštívení Panny Marie, kde vystoupí písničkáři Jarda Svoboda a Petr Linhart. Koncert začíná v 18 hodin," zvou členové sdružení.

V neděli 22.7. se uskuteční další z letošních mimořádných poutí, prázdninová pouť k poctě památky Panny Marie Karmelské, sloužená rektorem akademické farnosti ČVUT v Praze P. Vladimírem Slámečkou. Začátek je ve 14 hodin.

V plánu je i celá řada dalších zajímavostí. I v srpnu se totiž lidé mohou těšit na celou řadu účinkujících. Například 4. srpna se představí Motus Harmonicus, 10. srpna Jan Spálený Trio, 11. srpna Richard a Vojtěch Šulkovi a ke konci srpna je v plánu vystoupení CK Vocalu. „Všechny koncerty začínají vždy v 18 hodin. Za podporu děkujeme Karlovarskému kraji, městu Žlutice, městu Bochov, Nadaci Život umělce a Nadaci Český hudební fond," informoval za sdružení Petr Linhart.

Lidé jsou akcemi vždy nadšeni. „Jezdíme sem pravidelně a snažíme se žádnou pěknou akci nevynechat. Je to skvělé místo pro tyto účely," zhodnotil jeden z nich.