První z nich se tady utábořili už v pátek odpoledne, v neděli v podvečer jich tady čekalo kolem tří desítek. V pondělí v 7 hodin ráno začal Krajský úřad Karlovarského kraje žádosti na výměnu kotlů přijímat a během 37 minut bylo vše hotovo. Úředníci kraje zaregistrovali žádosti všech 83 lidí, kteří tu byli osobně přítomni.

Aby lidé čekání ve zdraví přečkali, poskytl jim Karlovarský kraj zázemí úřadu u zastupitelského sálu. „A to včetně sociálního zařízení i zásobníků pitné vody. Mohli také sledovat televizi. Vše proběhlo bez problémů a lidé byli s přístupem úřadu spokojeni,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Podávání žádostí nekončí, v přízemí úřadu byla v pondělí, a bude také během úterý, otevřena speciální podatelna. V dalších dnech mohou lidé žádosti nosit do běžné podatelny, a to až do 14. července. Kraj má peníze na uspokojení zhruba 65 až 70 žadatelů.

„Další vlnu kotlíkových dotací vyhlásíme na přelomu srpna a září, žádosti už se však nebudou podávat fyzicky, ale výhradně v elektronické podobě. Kraj bude spolupracovat se starosty a informovat veřejnost tak, aby s podáním žádosti neměli problém ani starší občané nebo ti, kteří nemají přístup k internetu,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.