Jediným akcionářem hotelu Thermal je ministerstvo financí, které hotel vlastní. Pokud se vrátíme do minulosti, jaký je váš názor na to, že až do dnešního dne se nepodařila napravit zpackaná privatizace tohoto hotelu? Vy sám jste u privatizace bývalých Státních lázní přece byl…

Karlovy Vary jsou zakleté kmotrovskými, dnes už mafiánskými vazbami, které ovládají veškerá politická rozhodnutí. Prodej majetku či investice plně kontrolují. Proto jsou za všemi významnými prodeji mraky intrik politiků. Lázně I, Národní dům, Thermal … vše, do čeho vstoupili, se zaseklo. Patrně kupci nenaplnili jejich očekávání. Privatizace lázní, pokud za mého vlivu (1991 až 1994) probíhala transparentně, nastavila členité konkurenční prostředí a přímé majetkoprávní vztahy.

Ve společnosti Thermal-F došlo k personální výměně ředitele i statutárních orgánů. Jde podle vás o čistky, nebo se to dalo čekat?

Myslím, že odvolání ex-politika Pavla bylo jen otázkou času a výměny politické vlády nad ministerstvem financí. Myslím, že jedna hlubší kontrola investičního a pachtového hospodaření by poskytla důvody k zásadní reorganizaci v hotelu. Ovšem na druhou stranu mě stejně intenzivně znepokojuje způsob dosazení nových osob, jejichž kvalifikací je členství v hnutí ANO. To pokládám za ránu nadějím na změny v politice, v které lidé Babišovi před volbami uvěřili. Chovají se úplně stejně, takže teď můžeme sledovat boj o prodej hotelu, do něhož si nasadili skutečné odborníky.

Post generálního ředitele hotelu Thermal získal Josef Pavel po neúspěšných krajských volbách. Myslíte si, že šlo o politickou trafiku?

Zcela jednoznačně a také jsem to veřejně kritizoval. Věřil jsem, že tehdejší ministr z jiné strany než ODS věc napraví, ale nestalo se. Naopak Miroslav Kalousek dosadil také svoje straníky do orgánů společnosti.

Hotel chtělo kdysi koupit i město. Souhlasil byste s tím?

To byla epizodní hra ODS a ČSSD, ale přesunula se zpět k privátním hráčům, kteří rejdí v mlze kolem prodeje hotelu Thermal.. Samozřejmě bych nesouhlasil, protože by naše magistrátní koalice pytlíkovaly hotel stejně jako pytlíkují ostatní svoje trafiky politiků.