Hned dva projekty vědeckotechnického parku mají být realizovány na území Karlovarského kraje. Na výstavbou obou dvou by mohla přispět Evropská unie v rámci operačních programů. Informoval o tom náměstek hejtmana Petr Navrátil (ČSSD).

„Výstavba vědeckotechnického parku je zahrnuta v akčním plánu Karlovarského kraje. Vedle toho našeho se tu chystá ještě další ze soukromé sféry, který by měl vyrůst v bývalá kasárna ve Velké Hleďsebi,“ uvedl Navrátil.

Podle něho si ale tyto projekty, i když se nacházejí v jednom územním celku, nemohou nijak konkurovat, a to ani se získáním financí. „Na realizaci parku můžeme žádat až o tři sta milionů korun. Stejný objem peněz je připravený i pro park ve Velké Hleďsebi a nezáleží přitom na tom, zda by na stavbu toho našeho či Klimentovského nakonec nedošlo,“ vysvětlil.

O co vlastně v projektu vědeckotechnického parku jde? „Jde o budovu, která bude sloužit studentům na vědeckotechnické aktivity. Vlastně se jedná o jakési inkubátory pro podnikatele, které budou ale určeny studentům,“ upřesnil Navrátil s tím, že park by měl pomoci k podpoře vysokého školství v Karlovarském kraji.

Právě s tím je spojeno i budoucí využití parku. Navrátil totiž připustil, že právě kvůli nízkému zastoupení vysokého školství v regionu má z využití poněkud obavy.

„Tento park by měl být proto impulsem, aby se tyto aktivity nesoustřeďovaly jen do Prahy,“ doplnil první náměstek Martin Havel (ČSSD).
Termín realizace záleží na vyhlášení výzvy o dotace. Předpokládané otevření se plánuje na rok 2014.