Kraj jako jeden z největších zaměstnavatelů v regionu chce pomoci zmírnit svým zaměstnancům následky plánovaných vládních škrtů v rámci mzdových tarifů.

Hodlá k tomu využít motivační program založený na prostém hromadném čerpání výhod a slev v oblasti spotřebních služeb i zboží.

Podle návrhu vlády by státní zaměstnanci mohli přijít až o jednu třetinu svých platů a nově i o příspěvky na penzijní připojištění nebo stravování.
„Karlovarský kraj v současnosti zaměstnává ve svých organizacích okolo dvou tisíc lidí a nejsou to jen úředníci. Jde o sociální pracovnice v domovech pro seniory, zdravotní sestry v nemocnicích, učitele nebo silničáře. Chceme všem těmto lidem umožnit dosáhnout na levnější služby a zboží, které nyní ve velkém odebírá Karlovarský kraj. Jedná se zejména o výhodnější volání z mobilních telefonů, nižší platby za dodávky elektrické energie a zemního plynu, případně benefity v oblasti pojištění, servisu vozidel a dalších služeb,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jaroslav Borka s tím, že motivační program může každému z nich přinést úspory až v řádu stovek korun měsíčně.

Program je Karlovarský kraj schopen zavést ve velmi krátké době. „Není umění škrtat, ale najít rezervy, kterými se úsporná opatření dají kompenzovat,“ uzavřel náměstek hejtmana Jaroslav Borka.