První krajské farmářské trhy, které se konaly v první polovině letošního roku, byly velmi úspěšné. Také proto se vedení kraje rozhodlo uspořádat v tomto roce trhy ještě jednou. Uskuteční se opět v areálu Krajského úřadu Karlovarského kraje a návštěvníci se mohou opět těšit na řadu domácích výrobků a specialit. Tentokrát i od farmářů z jiných krajů.

„Zájem o první krajské farmářské trhy nás určitě překvapil. Další se uskuteční už 2. prosince od 12.00 hodin na tradičním místě. Tentokrát své potraviny představí i farmáři ze Zlínského, Plzeňského, Ústeckého, Středočeského, Jihomoravského a samozřejmě Karlovarského kraje. Snažili jsme se tedy nabídku výrobků obohatit,” uvedl Jaroslav Bradáč, krajský radní pro zemědělství a životní prostředí.

Farmáři budou prodávat chlazenou drůbež, maso z ekologických chovů, domácí chléb, masné výrobky, ekologické sýry, bylinné likéry, bio zeleninu, bio víno, ovocné mošty či včelí produkty. „K dispozici bude minimálně 30 stánků. Doufám, že návštěvníci trhů, ale i samotní farmáři budou opět spokojení,” uzavřel krajský radní Jaroslav Bradáč.