Nejvíce peněz získal Loket, ale pozadu nezůstala ani další města v kraji. Bečov obdrží padesát tisíc korun na opravu fasády radnice, říms pod střechou a pod oplechováním na čelní straně. Cheb dostal příspěvek ve výši jednoho milionu 113 tisíc na opravu městské knihovny, u níž vymění okna a dveře, a dalších 283 tisíc na rekonstrukci střechy, oken a fasády domu číslo popisné 419. Františkovy Lázně opraví za 216 tisíc korun pavilon Františkova pramene. Ten po opravě bude mít nová okna, dlažbu.

Přes milion korun získal od Karlovarského kraje Loket. Na restaurování transferovaných nástěnných maleb na loketském hradu získalo město od Karlovarského kraje 744 tisíc korun. Téměř tři sta tisíc půjde na restaurátorské práce na celém objektu sloupu Nejsvětější trojice. Toto dílo čeká přetmelení, výměna filuňků, biocidní ošetření , konsolidace, konzervace a barevní a plastická adjustace.Přes dvě stě tisíc získal Loket od Karlovarského kraje na restaurátorské práce na objektu kaple svaté Anny.

Ani Karlovy Vary nezůstávají pozadu. Z Programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón letos město obdrželo příspěvek 200 tisíc korun. „Ten využívá na projekt „Revitalizace – opravy konstrukcí a odvodnění Tržní kolonády, Karlovy Vary," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Město opraví a vyčistí odtoky do kanalizace, vymění vlhkostí znehodnocené dřevěné součásti a odvlhčí zadní trakt Tržní kolonády. Celkové náklady činí 470 tisíc korun, dotace pokrývá přibližně 42 procent nákladů.