Inspirací na příští sezonu může být pro cyklisty a cykloturisty nově vydaná cyklistická mapa Karlovarského kraje s téměř dvěma tisíci kilometry značených cyklistických tras a stezek. Karlovarský kraj ji vydal v nákladu šest tisíc kusů, k sehnání bude v infocentrech na území regionu.

Mapa v měřítku 1: 75 000 mimo jiné nabídne vyznačenou páteřní trasu podél Ohře od Chebu po hranice s Ústeckým krajem v délce 99 kilometrů. Přeznačeny jsou některé úseky cyklotrasy podél Ohře na Chebsku, v Sokolově a v Lokti. Oproti původnímu vydání mapy v ní milovníci cyklistiky najdou také nově značené trasy například z Nové Role přes Děpoltovice a Velký Rybník do Hroznětína nebo trasy na Ašsku.

Klubu českých turistů se rovněž podařilo vyznačit trasu z Aše na Plesnou přes Bad Brambach včetně části na německém území.
„Nyní mohou cyklisté projíždět od Chebu až do Kadaně po trase značené jako číslo 6 nebo v úseku Kynšperk - Velichov ještě jako číslo 204. Vyznačena by v příštích letech měla být až k soutoku Labe s Ohří v Litoměřicích,“ uvedl Milan Zukal z odboru regionálního rozvoje.

Mapa bude zajímavá i pro bruslaře, kteří v ní najdou označené okruhy pro inline brusle nebo úseky cyklotras, kde se dá na inlinech bez problémů pohybovat.

„Velmi dobré ohlasy na podobu mapy jsme zaznamenali na podzimním veletrhu Bike Brno. Budeme ji prezentovat také začátkem roku 2012 na veletrhu Region Tour a For Bike Praha, “ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Značení tras aktivně provádí na území regionu Klub českých turistů. Karlovarský kraj jej pravidelně od roku 2003 podporuje, konkrétně letos příspěvkem ve výši 300 tisíc korun. ⋌