Do služby v pátek poprvé nastoupila hlídka strážníků karlovarské městské policie, jejíž jedinou povinností je dohlížet na dění v okrajových částech města. Takzvanou mobilní obchůzkovou službu budou od nynějška ochránci veřejného pořádku poskytovat 365 dnů v roce.

„Jsme tady první den, takže se zatím seznamujeme s terénem. Chtěli bychom dnes stihnout všechny okrajové části města,“ uvedl na třetí páteční „štaci“ v Počernech (před tím stihli Doubí a Tašovice) strážník Vladimír Straka. Do služby s ním nastoupil kolega Stanislav Wittmann.

„Od nové služby si mimo jiného slibujeme i úzkou spolupráci s obyvateli a jejich zpětnou reakci. Podle potřeb lidí můžeme například upravovat dobu, po kterou bude hlídka v ulicích. Zatím mají strážníci pracovní dobu od sedmé ráno do sedmé večer. Není ale problém, pokud se ukáže, že je to výhodné, upravit výkon služby třeba od deseti do deseti,“ uvedl Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie.

Základem „jednotky okrajového nasazení“ je pět zkušených a komunikativních strážníků. Výjimečně se u zkušených kolegů budou podle Vlasáka zaučovat také nováčci.