VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraji se nelíbí přístup magistrátu

Karlovy Vary - Spor mezi karlovarským magistrátem a Karlovarským krajem

26.1.2011 22
SDÍLEJ:

Primátor Kulhánek a náměstci Kotek a Klsák.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Kritikou vedení karlovarského magistrátu nešetřil na včerejší tiskové konferenci Karlovarského kraje hejtman Josef Novotný (ČSSD).

„Nemám dobrý pocit z toho, že mi v pondělí večer volá někdo ze starorolské porcelánky a tvrdí, že kvůli kraji, který neposkytl městu Karlovy Vary prostory pro zastupitelstvo, nedostane peníze,“ rozohnil se hejtman. „Navíc v programu zastupitelstva města o schvalování peněz pro zaměstnance porcelánky nic není, takže vůbec nechápu podobnou kritiku,“ doplnil hejtman Novotný.

Podobného názoru byl i městský zastupitel a stranický kolega hejtmana Tomáš Hybner (ČSSD). „O ničem podobném jsem nevěděl, nemám informaci, že bylo v plánu schvalovat nějakou podporu lidem ze starorolské porcelánky. Nikdo nám to nesdělil,“ uvedl Hybner.

Primátor Petr Kulhánek (KOA, na snímku) má však na věc jiný pohled. „Pan hejtman má pravdu, že v programu taková věc nebyla, ale o této pomoci se začalo uvažovat až v době, kdy byl materiál pro zastupitele už připraven. Pokud by se v úterý 25. ledna zastupitelstvo konalo a kraj nám neodmítl poskytnout prostory, tak by materiál šel rovnou zastupitelům na stůl,“ konstatoval karlovarský primátor.

Jeho stanovisko potvrdil také Jan Kopál, mluvčí magistrátu. „Návrh programu včetně materiálů k jednání zastupitelstva se sestavuje a distribuuje 10 dnů před samotným jednáním zastupitelstva. Konečný program svého jednání ale stanovuje až samo zastupitelstvo na začátku svého jednání, a to má samozřejmě možnost zařadit také body další,“ konstatoval mluvčí Kopál.

Podle něj informace o tom, že soud rozhodl o insolvenčním řízení Starorolského porcelánu, padla až v době, kdy už byly materiály a program zastupitelstva distribuovány. Materiál nemohl být tedy připraven a řádně zařazen deset dní před jednáním zastupitelstva, protože v tu dobu ještě nebylo insolvenční řízení vůbec zahájeno. Přesto měl být na úterním jednání předložen zastupitelům, kteří by zvážili, zda se chtějí tímto naléhavým tématem zabývat. Bohužel tu možnost nemají.

„Neumožnění konání zastupitelstva se však nedotkne pouze zaměstnanců tohoto podniku, ale také pracovníků a klientů sociálních služeb, příjemců dotací a grantů, občanů řešících své majetkové vztahy, osob čekajících na příspěvek města pro krizové situace a desítek dalších osob či institucí, kteří budou muset o to déle čekat na tolik potřebné rozhodnutí města,“ dodal Kopál. „Rozhodně nelze bagatelizovat všechny nesnáze vzniklé znemožněním konání zastupitelstva tím, že ze zveřejněného programu nebylo možno vyčíst, že se zastupitelstvo má zabývat příspěvkem pro zaměstnance Starorolského porcelánu Moritz Zdekauer,“ uzavřel mluvčí.

Hejtman dále poukázal na to, že náhradní termín zastupitelstva už mohl být klidně i v pátek. „Rozhodnutí kraje jsem obdržel písemně až v pondělí, takže se to nedalo urychlit. Termín 15. února je podle mě nejbližší možný, protože budou zároveň jarní prázdniny, a jak nyní někteří představitelé opozice kritizují, že má být zastupitelstvo dříve, tak v opačném případě by zas tvrdili, že je to narychlo,“ řekl karlovarský primátor Kulhánek.

Zasedání odloženého karlovarského zastupitelstva se bude konat v úterý 15. února v 8.30 hodin v Lidovém domě. Zastupitelé projednají především rozpočet města a dalších téměř sedmdesát bodů včetně dotací pro sport a kulturu.

Autor: Jan Havelka

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení