Trojblok tvořený STAN, Piráty a Volbou pro kraj tak zůstal se 17 mandáty, stejně jako ANO s ODS. Ta ale toto spojení nyní dementuje a tvrdí, že zprávy o spojení ODS v koalici s KDU-ČSL a ANO, o níž psala některá média, nejsou přesné. „Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků se ohrazuje proti zkresleným informacím v některých médiích a na sociálních sítích, že už máme dohodnutou koalici s hnutím ANO, že jsme s ním nebo s kýmkoliv jiným vytvořili vyjednávací blok a podobně. Nic konkrétního v tuto chvíli dohodnuto není a jednání napříč politickým spektrem stále probíhají. Naše uskupení jedná samo za sebe a není součástí žádného vyjednávacího bloku,“ uvádí koalice ODS s KDU-ČSL.

„Už jsme se sešli s hnutím ANO, jakožto vítězem voleb. Budeme se pokoušet jednat se STANem, jako druhým nejsilnějším subjektem v krajském zastupitelstvu. A chystáme se na vyjednávání také s ostatními stranami,“ uvedl krajský předseda ODS Jiří Vaněček. Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků uvádí, že se chce dál aktivně podílet na vyřešení současné nepřehledné povolební situace v Karlovarském kraji. „Budeme hledat řešení, které však dává smysl nejen virtuálně, ale bude mít také praktickou šanci postavit kraj na nohy,“ uvedla Oľga Haláková, krajská předsedkyně KDU-ČSL.

Jednání s hnutím ANO už absolvovala také Volba pro kraj (VOK) a podle lídra kandidátky Josefa Märze k žádné zásadní změně nedošlo. „Vyslechli jsme si nabídky a informovali o nich naše partnery v trojbloku, tedy STAN a Piráty. Tato platforma funguje na gentlemanské dohodě členů hnutí a společných cílů,“ uvedl Josef März. Pro VOK je také podstatné, že v krajské koalici nebude SPD. „Spolupracovat s SPD nebudeme ani potichu, ani nahlas,“ zdůraznil Josef März. Určité náznaky, že by k dohodě o krajské koalici mohlo konečně dojít, existují. Podle dobře informovaného zdroje bude členská základna VOK a Karlovaráků o této patové situaci jednat. „A výsledek by možná napomohl možnosti krajskou koalici sestavit,“ uvedl zdroj blízký tomuto uskupení.